LIISI SAAVUTUSED UJUMISES

Nüüdseks Kaarli Kooli IV klassis õppiv Liisi Saare jõudis ujumise juurde 1. klassis käies, mil kool pakkus võimalust käia ujumistundides lähedalasuvas ujulas Endla tänaval. Ühe aastaga sai ujumine nullist täiesti selgeks ning et õpetaja nägi temas potentsiaali, jätkas Liisi ujumisega juba edasi trennidega samas klubis Shark. Sellest sügisest on Liisi vanuse poolest noorsportlane. See tähendab näiteks seda, et trennis tuleb käia neli kuni viis korda nädalas varasema kahe kuni kolme asemel ning ka võistlusi on varasemast rohkem ja tõsisemaid. Samuti on aastas vähemalt kolm 1-nädalast kuni 10-päevast laagrit.

Aastatega on Liisi kogunud hea hulga medaleid ning paar karikat. Selle aasta viimane võistlus – iga-aastane Ujumisklubi Shark jõuluvõistlus tõi Liisile lausa kolmekordse tunnustuse: Liisi oli enda vanuseklassis tüdrukutest kiireim 100m kompleksujumises (1.41, 78) ning 50m vabalt ujumises (40, 94), pälvides niisiis kaks kuldmedalit. Lisaks sai ta enda kollektsiooni oktoobrikuise pikamaa (800m) ujumise rändkarika kõrvale 2018. aasta jõuluvõistluse oma vanuseklassi tüdrukute parima karika.

Liisi treener on 76-aastane väga vitaalne, sihikindel ja siiani sportlik Hilju Lillo – endine kergejõustiklane, spordiarst ja väga tunnustatud ujumistreener, kes on treeninud mitmeid tuntud ujujaid, sh Triin Aljand.