TÜTARLASTEKOOR RIIAS

Kaarli Kooli tütarlastekoor käis eelmisel nädalavahetusel, 5.–6. mail Riias, et turgutada oma meeli Mežakaķise seikluspargis ja Riia loomaaias ning mis kõige olulisem – et laulda Mežaparka kiriku jumalateenistusel ning anda sealsamas ka kontsert.

Kooris laulab 25 tüdrukut Kaarli kooli II–IV klassist ja neid juhatavad Pärtel Toompere ja Karina Kivikas. Reisil oli kaasas ka Kaarli koguduse diakon Saima Sellak-Martinson, kes meie mitteametliku sõpruskogudusega kõige tihedamalt läbi on käinud.

Mežaparka kirik on üks Läti väiksemaid kirikuid, olles oluliselt väiksem kui näiteks Nõmme Rahu või Peeteli kirik. Tänu sellele said nii koor kui ka kolm solisti laulda võimendust kasutamata.

Solistidena astusid üles Hanna-Loore Tammisto ja Anett Marvet V klassist ning Linda Liivamäe II klassist, kes vaid mõni päev varem olid käinud TV7 stuudios, et salvestada oma laulud konkursi „Laulumaa“ tarbeks. Saated jõuavad teleekraanile sügisel.

Tütarlastekoor laulis peamiselt kristlikke lastelaule, mille on kirjutanud Tõnis Teras, Timo Lige, Pekka Simojoki ja Kadri Hunt, kuid ka Toomas Volli „Kodu“ ja Ott Leplandi lauldud „Laululinnuhaldjat“.