DSD

Kaarli Kooli õigus läbi viia DSD I keeleeksameid sai lõpliku kinnituse

Kaarli Kool kuulub nüüd ametlikult nende väheste Eesti koolide hulka, kellele on antud õigus läbi viia DSD I keeleeksameid.

Saksa Haridusministrite Konverentsi ja Kaarli Kooli vahel sõlmiti vastastikuse mõistmise memorandum. Memorandumi pidulik allkirjastamine toimus 18. mail kooli raamatukogus. Kaarli Kooli jaoks olulise sündmuse puhul olid oma toetust ja tunnustust tulnud avaldama Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christiane Hohmann, saatkonna kultuurireferent Anne Kathrin Kirsch, Välismaise Koolihariduse Keskuse esindaja Silke Kachelmann ja Tallinna Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja Helen Aedla.

DSD I (Deutsches Sprachdiplom I) on ülemaailmselt pakutav keeletaseme eksam, mida viiakse läbi ainult tunnustatud DSD-koolides rohkem kui 70 riigis üle maailma. Eestis on DSD-koole vaid 13. Diplomeid tunnustatakse rahvusvaheliselt ja need on aegumatu kehtivusega.