TERVISEAMETI SOOVITUSED

Soovitused seoses koroonaviiruse levimisega maailmas:

Varsti lõpeb koolivaheaeg ning kooliõpilased, kes koos vanematega reisil käisid, tulevad taas kooli. Reisil viibinute hulgas võib olla ka neid, kes käisid Hiinas, Põhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas, Iraanis, kus nüüdseks on tuvastatud palju koroonaviirusesse haigestunuid.

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet lapsevanemaid, kes käisid puhkamas nendes riikides, võimalusel viibida koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit. Kui antud ajavahemikus esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning teavitada oma reisist riskipiirkonda.

Lapsevanematel palume oma otsusest laps 14 päevaks koju jätta teavitada klassijuhatajat, andes teada, millisel kuupäeval laps kooli naaseb. Kool loeb sellise puudumise iseõppel viibimiseks ning edastab õppega seotud info perele jooksvalt.

Olukord ei nõua erakorralisi meetmeid koolides ja koolieelsetes lasteasutustes, kuid arvestades grippi haigestumise hooajalist tõusu, palume Teil korrigeerida oma tervisekäitumist nagu iga teise viirushaiguse puhul.

Lisinfo:
COVID-19 iseloomustuse ja korduvalt kippuvad küsimused koos vastusetega on leitavad Terviseameti kodulehel:

Eesti perearstid on pannud kokku juhise, mida koroonaviirusse nakatumise kartuse korral teha:

Perearstide kümme käsku: kuidas käituda koroonaviiruse kahtluse korral