Puu, mis kannab head vilja
Maailmahariduse päev

Maailmahariduse päev

Maailmahariduspäeval oli võimalus koos õpilastega arutada, kuidas meist igaüks saab globaalsete teemadega läbi huvitavate ja kaasahaaravate tegevuste kaasa mõelda ning oma suhtumise, käitumise ja valikutega maailma muuta.

Külastati Kat-Metal elektroonikajäätmete ümbertöötlustehast, kus nähti kuidas lauaarvutist saab lõpuks puru, millest toodetakse terrassilaudu või olümpiamedaleid. Lammutati elektroonikat, vaadati, mis on tehnika sees ja kuidas materjale taaskasutada. Kuusakoskis nähti vanametalli kogumist, võimsaid masinaid, ümbertöötlemist, sorteerimist jpm. 

Koolis käisid külas kaks Ukrainast pärit pagulast (viiuldajad Dmytro Cherepov ja Yevgeniy Kostrytsky), kes mängisid muusikat ning lapsed said küsida infot nende elu kohta Eestis. 7. klassi õpilased tutvustasid 4.-6. klassile kirjanduses loetud “Minu-sarja” raamatute riike. Loodusainete õpetajad viisid koos klassidega läbi rollimängu “Uued tuuled saareriigis”.

Mõned klassid käisid hoopis Põhjala tehases, kus tutvuti kogukonna- ja katuseaia kontseptsiooni põhimõtetega. Noorematel käis külas Keskkonnaamet, kes viis läbi töötuba “Jäätmed ringlusesse”. Gümnaaisum kuulas Katarina Papi esitlust näitusest “Lähme nulli”. 

Ostukorv
Scroll to Top